Chiny Aktywna linia do produkcji wapna producent
Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Wendy Liu

Numer telefonu : 86-15617630695

WhatsApp : +8615617630695

Free call

Jak poprawić efektywność pracy suszarni osadów

February 24, 2020

najnowsze wiadomości o firmie Jak poprawić efektywność pracy suszarni osadów

Suszarnia osadu zrealizowała recykling, ale jej zużycie energii jest nie do zaakceptowania przez przedsiębiorstwa. Aby lepiej służyć klientowi, producent osuszaczy osadów ZK podzieli metody zmniejszania zużycia energii przez suszarnię osadów. ZK ma bogate doświadczenie w projektowaniu osuszaczy osadów.

Osady ściekowe są suszone, aby zminimalizować ich masę i zaoszczędzić koszty transportu i unieszkodliwiania osadów. Postępowanie z suchym osadem i jego przechowywanie jest łatwe, a wszystkie dalsze metody usuwania i utylizacji są możliwe. Wysuszony produkt może być stosowany zarówno jako nawóz, jak i paliwo - jego wartość kaloryczna jest zbliżona do wartości węgla brunatnego.

Podczas suszenia osadów termicznych odparowuje prawie cała woda, w tym woda powierzchniowa, kapilarna i komórkowa. Potrzebne jest dostarczanie ciepła, najlepiej z połączonych systemów wytwarzania energii i ciepła. Duża część suszącego ciepła jest odzyskiwana z spalin i zawracana do obiegu. Można osiągnąć zawartość ciał stałych w wysuszonym produkcie 90% DS i więcej.

Stopień wykorzystania energii cieplnej odgrywa bardzo ważną rolę w procesie suszenia. Jeśli energia cieplna suszarki nie może zostać odebrana w odpowiednim czasie, przyniesie to wielki wpływ na cały system. Nawet blokowanie obiegu da również bardzo duży efekt dla systemu. Ogólnie rzecz biorąc, wentylator ciągu zastosowany w procesie suszenia jest bardzo duży i prawie nieprzerwanie pracuje, co pozwoli zaoszczędzić 30 procent energii przy zastosowaniu przetwornicy częstotliwości. Ponadto ustawienie kolektora pyłu z tyłu suszarki szlamu pozwoli zaoszczędzić połowę rachunku za energię elektryczną, ponieważ moc wentylatora ciągu wyposażonego w kolektor pyłu jest większa. Ponadto po zastosowaniu przetwornicy częstotliwości ogólny hałas sprzętu znacznie się zmniejszył, a także przedłuża żywotność urządzenia.

Jeśli nadal masz pytanie dotyczące osadu i chcesz uzyskać cenę osadu, skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość